Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak sprawdzić ile ma się ramu w laptopie?

2023-08-03
Jak sprawdzić ile ma się ramu w laptopie?

Jeśli chcesz sprawdzić, ile pamięci RAM posiada Twój laptop, istnieje na to kilka sposobów. W tym artykule przedstawimy najprostsze metody sprawdzania ilości pamięci RAM w laptopie.

Co to jest pamięć RAM?   Pamięć RAM (Random Access Memory) to rodzaj pamięci komputerowej, która przechowuje tymczasowo dane potrzebne do natychmiastowego wykorzystania przez procesor. Jest to tzw. pamięć ulotna, co oznacza, że dane przechowywane w RAM-u są tracone po wyłączeniu zasilania.

Ile pamięci RAM potrzebuje laptop?   Ilość pamięci RAM, jaką potrzebuje laptop, zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj zastosowań, które na nim wykonujesz, i wymagań systemu operacyjnego. W przypadku systemu Windows, zaleca się co najmniej 4 GB pamięci RAM dla użytkowników domowych i biurowych, a dla zadań wymagających większych zasobów, takich jak edycja wideo czy gry, zaleca się co najmniej 8 GB pamięci RAM lub więcej.

Jak sprawdzić ilość pamięci RAM w laptopie? Istnieją dwa główne sposoby sprawdzania ilości pamięci RAM w laptopie - za pomocą systemu Windows lub systemu macOS.

Sprawdzanie ilości pamięci RAM w systemie Windows:   Otwórz menu Start, a następnie wpisz "Informacje o systemie" w polu wyszukiwania. Kliknij wynik wyszukiwania "Informacje o systemie". Przewiń w dół, aby znaleźć sekcję "Pamięć (RAM)". Tam powinna być informacja o ilości zainstalowanej pamięci RAM. Alternatywnie, możesz również sprawdzić ilość pamięci RAM w systemie Windows wykonując następujące kroki:   Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie "Komputer" lub "Ten komputer" na pulpicie lub w menu Start. Wybierz "Właściwości". Przewiń w dół, aby znaleźć informację o ilości zainstalowanej pamięci RAM.

Sprawdzanie ilości pamięci RAM w systemie macOS:   Kliknij na ikonę jabłka w lewym górnym rogu ekranu. Wybierz "O tym komputerze". Przejdź do sekcji "Pamięć", aby zobaczyć informacje o ilości zainstalowanej pamięci RAM.

Podsumowanie: Sprawdzanie ilości pamięci RAM w laptopie jest łatwe i szybkie do wykonania. W systemie Windows można to zrobić poprzez "Informacje o systemie" lub "Właściwości", natomiast w systemie macOS poprzez "O tym komputerze".

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 157 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Jak zawsze szybko i profesjonalnie
2024-03-14
Super
pixel