Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

DRUKARKI POLEASINGOWE UŻYWANE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE?

2023-05-05
DRUKARKI POLEASINGOWE UŻYWANE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE?

DRUKARKI POLEASINGOWE UŻYWANE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE?   Drukarki poleasingowe to urządzenia, które były używane przez firmę lub organizację i są sprzedawane po zakończeniu umowy leasingowej. Są one często tańsze niż nowe drukarki, a jednocześnie mogą być w bardzo dobrym stanie technicznym. Wynika to z tego, że firmy serwisują je zgodnie z zaleceniami producenta, wymieniają zużyte części, zgodnie z harmonogramem serwisowym i dbają o sprzęt, aby był niezawodny przez cały okres leasingu. Jednakże przed zakupem drukarki poleasingowej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, aby uniknąć niespodzianek i wybrać urządzenie, które spełni nasze potrzeby. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie drukarki poleasingowej.

1.     Stan techniczny

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie drukarki poleasingowej, jest jej stan techniczny. Należy upewnić się, że drukarka działa poprawnie, że nie ma uszkodzeń mechanicznych i że jest kompletna. Warto zwrócić uwagę na to, czy drukarka jest łatwa w obsłudze i czy posiada wszystkie potrzebne funkcje. Przed zakupem można sprawdzić jej przebieg, tzn. ilość wydrukowanych stron oraz stan podzespołów.

2.     Rok produkcji Drugą ważną kwestią jest rok produkcji drukarki. Starsze drukarki mogą mieć niższą wydajność i być mniej niezawodne niż nowsze modele. Warto więc wybierać drukarki, które nie są starsze niż 5-7 lat. Z drugiej zaś strony, istnieje wiele modeli drukarek, które – mimo wieku – pracują dużo lepiej niż ich nowsze odpowiedniki. Są też mniej zawodne niż nowsze modele.

3.     Koszty eksploatacji Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są koszty eksploatacji drukarki poleasingowej. Należy sprawdzić, jakie są koszty wymiany tonerów, rolek transferowych i innych części eksploatacyjnych. Czasami drukarki poleasingowe wymagają wymiany części po pewnym czasie użytkowania, co może zwiększać koszty użytkowania. Drukarki, które mamy w ofercie są przetestowane, znamy ich przebiegi oraz upewniliśmy się, że w niedługim czasie nie będą wymagały serwisu, co potwierdzamy pełną gwarancją oraz certyfikatem, który potwierdza ich jakość.

4.     Dostępność części zamiennych

Przy zakupie drukarki poleasingowej należy również sprawdzić, czy części zamiennych są łatwo dostępne i czy ich koszty są przystępne. Jeśli drukarka wymaga części zamiennych, które są trudno dostępne lub kosztowne, to może to zwiększyć koszty jej eksploatacji.

5.     Marka i model drukarki Ostatnim ważnym czynnikiem jest marka i model drukarki poleasingowej. Warto wybierać urządzenia renomowanych marek, które cieszą się dobrą opinią i są znane z niezawodności. Najlepiej wybierać drukarki, które są popularne na rynku i mają łatwo dostępne części zamiennych.

Podsumowanie Drukarki poleasingowe to dobry wybór dla firm, które chcą zaoszczędzić na zakupie drukarki, ale warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą wpłynąć na ich jakość i koszty użytkowania. Przed zakupem należy sprawdzić stan techniczny drukarki, rok produkcji, koszty eksploatacji, dostępność części zamiennych oraz markę i model urządzenia. Bardzo często, drukarki poleasingowe wybierają również osoby prywatne, które za niewielką kwotę chcą uzyskać sprzęt wydajny i tani w eksploatacji. Jeśli wszystkie te czynniki są pozytywne, to drukarki poleasingowe mogą być znakomitym rozwiązaniem dla osób prywatnych, a także dla małych i średnich firm, które potrzebują niezawodnych urządzeń drukujących, ale chcą uniknąć wyższych kosztów związanych z zakupem nowych drukarek. Dzięki wyborowi dobrego urządzenia i regularnemu serwisowi, drukarka poleasingowa może posłużyć firmie przez wiele lat, zapewniając efektywną i niezawodną pracę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 157 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Super kontakt ze sprzedawcą, transakcja szybka i bezproblemowa
2024-03-01
Wszystko ok, szybko i sprawnie.
pixel