Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co to jest laptop poleasingowy?

2023-05-09
Co to jest laptop poleasingowy?

Laptop poleasingowy to coraz popularniejsza alternatywa dla osób, które szukają dobrego sprzętu, ale nie chcą wydawać na niego fortuny. To laptopy, które wcześniej były użytkowane przez firmy lub instytucje, a po okresie leasingu zostały oddane do sprzedaży. Czym więc charakteryzuje się laptop poleasingowy i na co warto zwrócić uwagę, kupując taki sprzęt?

Przede wszystkim, laptopy poleasingowe są tańsze niż nowe laptopy. Zazwyczaj kosztują one około 30-50% mniej niż ich nowe odpowiedniki, co jest bardzo korzystne dla osób, które szukają dobrego sprzętu w atrakcyjnej cenie. Warto jednak pamiętać, że cena zależy od wielu czynników, takich jak marka, model, wielkość ekranu, procesor, pamięć RAM i dysk twardy.

Laptopy poleasingowe są zazwyczaj używane przez kilka lat, ale wciąż są w bardzo dobrym stanie technicznym i mogą służyć jeszcze przez kilka lat. Przed sprzedażą laptopy są poddawane profesjonalnej diagnostyce, czyszczeniu oraz serwisowaniu, w celu zapewnienia, że są w pełni sprawne i gotowe do użytku. Każdy oferowany przez nas laptop poleasingowy jest w pełni sprawny, ma aktualny system operacyjny i posiada gwarancję.

Laptopy poleasingowe są szczególnie atrakcyjne dla osób poszukujących laptopa do codziennego użytku, takiego jak praca biurowa, przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy granie w gry o średniej intensywności graficznej. Jednak nie są one zalecane dla osób, które potrzebują sprzętu o dużej wydajności, takiego jak programiści czy graficy, chyba że opis stanowi inaczej. Dla zastosowań graficznych rekomendujemy zwykle komputer stacjonarny, który ze względu na swoją budowę gwarantuje dużo lepsze odprowadzanie ciepła niż laptop.

Warto zaznaczyć, że laptopy poleasingowe nie są nowe i nie wszystkie posiadają najnowsze funkcje technologiczne. Z drugiej zaś strony, pochodzą one zwykle z dużych firm, które potrzebowały sprzęt z najwyższej półki i często jest tak, że laptop poleasingowy posiada dużo lepszą specyfikację techniczną, niż laptopy ogólnie dostępne w marketach. Jeśli jednak potrzebujemy sprzętu do podstawowych zadań, laptop poleasingowy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. A do bardziej profesjonalnych zastosowań, warto zwrócić się w stronę laptopów z procesorem i5 lub i7, które również mamy w ofercie.

Podsumowując, laptop poleasingowy to dobry wybór dla osób, które szukają dobrego sprzętu w atrakcyjnej cenie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 157 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-15
Polecam!
2024-03-05
Super kontakt ze sprzedawcą, transakcja szybka i bezproblemowa
pixel